KRYZYSCOACHING KRYZYSOWY

Coaching kryzysowy jest formą pomocy i wsparcia klientowi który doświadcza kryzysu i nie ma wypracowanych strategii aby z niego wyjść. Przeszkoda, którą spotkał na swojej drodze wydaje się dla niego czymś nie do pokonania i sam nie jest w stanie znaleźć nowe rozwiązania. Podstawowym zadaniem coacha na początku jest udzielenie wsparcia i danie takiego poczucia bezpieczeństwa osobie przeżywającej kryzys aby poczuła się stabilniej, pewniej i bezpieczniej co wiąże się z odzyskaniem jej zasobów takich jak motywacja, energia, optymizm, zdolność podejmowania decyzji. Dopiero później wdrażamy w pracę z klientem tradycyjne metody life coachingu.
Coaching kryzysowy jest podzielony na dwie części.

Pierwsza część pracy skupia się na zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, zapewnieniu psychicznego spokoju, wysłuchania klienta, dania mu przestrzeni wypowiedzenia się i możliwości do odzyskania utraconych zasobów ( Interwencja Kryzysowa).
W drugiej części zaczynamy rozpatrywać cele i możliwości ich osiągnięcia. Jest to już forma pracy wchodząca w skład coachingu klasycznego gdzie klient sam szuka nowych rozwiązań i buduje inne niż dotychczas strategie pozwalające mu dojść do upragnionego celu i odzyskania uśpionego często potencjału.

Praca z osobą w kryzysie w coachingu klasycznym ułożona jest wg. ściśle określonego schematu.
A. staramy się przywrócić zasoby klienta w postaci regulacji emocji oraz napełnienia naszego „ zbiornika” na nowo energią.
B. Staramy się zmienić u klienta sposób postrzegania danej sytuacji kryzysowej – nadać jej nowe znaczenie.
C.Znalezienie nowych mechanizmów działania w sytuacji kryzysowej i wdrożenie ich w życie.
D. Wyznaczenie celu.
E. Wypracowania nowych optymalnych strategii

Kto powinien się do mnie zgłosić?

Osoby doświadczające kryzysów egzystencjalnych związanych z odnalezieniem sensu życia, siebie, swojej tożsamości, lękiem przed śmiercią.
Osoby doświadczające kryzysów sytuacyjnych spowodowanych jakimś konkretnym zdarzeniem jak śmierć bliskiej osoby, utrata praca, rozpad związku, udział w traumatycznej sytuacji.
Osoby doświadczające kryzysu związanego z przełomem połowy życia.
Osoby doświadczające przez dłuższy czas długotrwałego stresu związanego z pracą, w relacjach z bliskimi – stresor oddziałuje na nas cały czas z mniejszym bądź większym nasileniem.

Przychodząc do mnie:

– pomogę Ci znormalizować skutki kryzysu
– dam poczucie bezpieczeństwa, przestrzeni.
– pomogę Ci opracować nowe strategie i postrzeganie w zupełnie nowy sposób dotychczasowej dla Ciebie sytuacji kryzysowej.
– odzyskasz motywację, energię i siłę do działania – wszelkie potrzebne zasoby do prawidłowego funkcjonowania w życiu osobistym i zawodowym
– popracuję nad wydobyciem Twojego potencjału, siły i odzyskania poczucia że każdy postawiony przez Ciebie cel jest możliwy w zrealizowaniu.
Jeśli więc po przeczytaniu powyższych informacji czujesz że masz pewne symptomy dotykającego Cię kryzysu nie czekaj, nie trać czasu tylko zrób najprostszą a zarazem najtrudniejszą rzecz: zadzwoń lub napisz. Sięgnięcie po pomoc i zmienienie toksycznej sytuacji w której jesteś to nie wstyd. Nie jesteś gorszy lub słabszy! Wręcz przeciwnie. To pierwszy krok do rozpoczęcia Twojego maratonu zmian. Maratonu w którym zaczniesz „biec” o nowe,lepsze życie. To oznaka wielkiej odwagi i siły którą nie każdy z nas ma! Nie czekaj aż będzie za późno, zacznij działać prosząc o pomoc w odnalezieniu siebie i tego co pod splotem wielu czynników i wydarzeń zostało utracone. Nie bój się walczyć o siebie i swoje szczęście bo życie jest tylko jedno i przeżyj je tak abyś poczuł co znaczy szczęście, wolność i spokój.

Coaching kryzysowy dla biznesu

Ofertę kieruję także do świata biznesu – dużych korporacji i średnich firm gdzie czasami pewne sytuacje, ludzie zawodzą i trzeba opracować nowe strategie do pozytywnych zmian. Często spotykam się z wypaleniem zawodowym u pracowników, kryzysami dotyczącymi funkcjonowania w firmie bądź silnym stresem powstającym poprzez nacisk przełożonych na zrobienie wyniku. Zazwyczaj nie dostrzegamy wielu symptomów które mogą być bodźcem do wywołania w nas sytuacji kryzysowych. Poprzez ciągłą gonitwę o pozycję, o wynik o być albo nie być w firmie, odczuwamy silną frustrację, rozdrażnienie i niepewność…gubimy tożsamość wypełniając zadania czasami niezgodne z naszymi przekonaniami. Też pamiętajmy że im wyżej jesteśmy w hierarchii tym tak naprawdę trudniej… Kryzysy w korporacjach to coraz częstsze zjawisko! Poprzez fakt, że za mało wiemy o stresie to nie potrafimy sobie z nimi radzić, pokonać go…

W tym właśnie moja rola. Szkoląc Państwa firmę, pracowników ( całe grupy lub konkretne jednostki ) staram się przywrócić odpowiednią regulację emocji, dostrzegać w nas samych stres, jego pierwsze symptomy, radzić z nim sobie oraz z wypaleniem zawodowym ale także być efektywną, pełną energii i kreatywności jednostką do bycia inspirującym, stabilnym liderem w biznesie. Do stworzenia stabilnej linii życia na każdym poziomie naszego funkcjonowania.
Dopiero kiedy posiadamy wszystkie niezbędne zasoby przechodzę do inspirującego, eksperymentalnego procesu jakim jest life coaching. Mając ugruntowane mocne fundamenty zaczynamy osiągać cele, zarówno życiowe jak i zawodowe.Wtedy właśnie zaczyna się tworzyć nasza własna historia, nasza linia życia!