coaching-dla-rodzicow-sportowca

COACHING RODZICIELSKI

Rodzice czy też bliskie nam osoby odgrywają niesamowicie ważną rolę w życiu dzieci, szczególnie dzieci które łączą sport ze swoją przyszłą drogą zawodową. Młody człowiek w wieku 12,14,16 lat jest chłonny wiedzy. Nabywa i naśladuje wzorce z którymi obcuje na co dzień i które w nieświadomy sposób kształtują jego psychikę. Patrzy, obserwuje i wybiera zachowania, które chce naśladować. Wykorzystuje techniki radzenia sobie ze stresem, porażkami, sukcesami, które przekazują mu najczęściej Rodzice. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie wsparcie, wykształcenie pewności siebie i przekonań, które pozwolą mu odnosić zamierzone sukcesy i wybić się ponad przeciętną nie tylko w sporcie. To właśnie od najbliższych zależy odporność i motywacja dziecka oraz determinacja w jego działaniu.To Wy Rodzice macie na to największy wpływ. Nie trener, coach czy nauczyciel. Od Was zależy jak dużo dacie przestrzeni, możliwości decydowania ale też bezpieczeństwa, miłości, która tak ważna jest w przypadku młodych zawodników.

Tylko szczęśliwe, kochane dziecko mające przeświadczenie, że cokolwiek się wydarzy,czy odniesie zwycięstwo, czy porażkę, mające przy sobie Osoby dające mu wsparcie, zrozumienie i bez presji motywujące do dalszych działań, osiągnie sukces i będzie miało siłę zmagać się z przeciwnościami losu, które kładzie mu życie pod nogi.

Właśnie dla Was drodzy Rodzice przygotowałam specjalną ofertę – coaching rodzicielski mający na celu pogłębienie Waszej wiedzy na temat własnych dzieci i ich stosunku do sportu, samego siebie i swojego podejścia do sportowej / zawodniczej kariery jak również i do codziennego życia.

Spotkania mają na celu:

– pracę z Rodziną sportowca w zakresie rozwiązywania konfliktów na tle niezrozumienia potrzeb dziecka
– pogłębienie wiedzy na temat motywacji i skuteczne jej przekazywanie
– kreatywne podejście do ponoszonych porażek i nie wywoływania presji u dziecka
– prawidłową komunikację między dzieckiem a Rodzicem
– nauczenie się słuchać i wyłapywać to co najistotniejsze w zachowaniach i mowie młodego człowieka / sportowca
– radzenie sobie z kryzysami pojawiającymi się zarówno u bliskich jak i u dziecka
– dawnie wsparcia rozwoju młodemu człowiekowi oraz pomoc przy definiowaniu i osiaganiu celów
– pokazanie narzędzi i technik, które w znaczący sposób poprawią jakość wzajemnych relacji i okazywanego dziecku wsparcia.
– sprecyzowanie celów, wartości Rodzica i zestawienie ich z wartościami, oczekiwaniami i celami dziecka